Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

Projekt Socjalny "Nasza Rodzina - naszą siłą"

Cannot find 2017_nasza_rodzina folder inside /usr/local/apache/www/htdocs/new.mopr.torun.pl/images/zdjecia/2017_nasza_rodzina/ folder.
Admiror Gallery: 4.5.0
Server OS:Apache
Client OS:Unknown
PHP:5.6.30-0+deb8u1

zdjęcie 10W okresie od grudnia 2016r. do lutego 2017r. pracownicy socjalni: Monika Lewandowska, Izabela Sławińska i Renata Rostkowska realizują projekt socjalny pt. „Nasza rodzina – naszą siłą” w ramach specjalizacji II stopnia w zawodzie pracownika socjalnego. Celem głównym projektu jest poprawa umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych w rodzinach podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Toruniu z rejonu Bydgoskiego Przedmieścia.


W ramach działań projektowych odbył się wykład i warsztaty z psychologiem oraz pedagogiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Toruniu dla rodziców w celu dostarczenia wiedzy na temat prawidłowych relacji oraz nawiązywania dobrego kontaktu i dialogu z dziećmi. Kolejne zajęcia z pielęgniarką Przychodni Rejonowej „Zdrowie” w Toruniu dla rodziców i dzieci mały na celu wzmocnienie umiejętności dbania o prawidłowe nawyki żywieniowe, higienę i zdrowy styl życia rodziny oraz propagowanie działań profilaktycznych. Przeprowadzone również zostały zajęcia z socjoterapeutą, które poprzez wspólne zabawy miały na celu budowanie autorytetu rodzicielskiego, lepszą integrację rodziny i wzmocnienie więzi emocjonalnych oraz nabycie umiejętności promowania rodzinnego stylu życia.
Rodziny biorące udział w projekcie wzięły także udział w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych przez Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu oraz otrzymały bilety na dowolny seans w Planetarium. W nasze działania włączyła się również Szkoła Podstawowa nr 11 w Toruniu oraz firma Mar-Mar. Wszystkim sprzymierzeńcom oraz sponsorom serdecznie dziękujemy za wsparcie naszych działań.